Samorządowe Przedszkole nr 108

Spotkanie z autorką wierszy.

3 tygodnie temu

23.04.2024r. odbędzie się  w naszym przedszkolu  spotkanie z Agnieszką Karcz -  autorką wieszy dla dzieci.

Agnieszka Karcz jest nie tylko autorką wierszy dla dzieci, ale także nauczycielką wychowania przedszkolnego. Sama mówi: "Pisanie wierszy jest moją pasją od dawna. Jest również ogromnym wyzwaniem, w które angażuje się w pełni, bo wiem że może przynieść satysfakcję nie tylko mnie, ale również innym. Moimi odbiorcami są głównie dzieci, bo to one stały się dla mnie inspiracją. Moja ścieżka zawodowa pozwoliła mi na to by bardziej zrozumieć małego odbiorcę .
Dużo przebywam z dziećmi, ucząc ich odkrywać świat i próbując jednocześnie patrzeć na otaczającą przestań ich oczyma. Gdy czytam dzieciom swoje wiersze, widzę ich radość i zaciekawienie. W swoich wierszach staram się zawierać ważne przesłania, morały i wskazówki. Dla mnie każde słowo, zdanie, czy też rym muszą współgrać ze sobą i tworzyć jakby spójną melodię, by efekt końcowy dawał radość małym odbiorcom."

Obecnie współpracuje z wydawnictwem WSiP i Astrum oraz publikuje swoje wiersze na portalu www.wierszykidladzieci.pl . Jej utwory wierszowane są także inspiracją dla piosenek pianistki i kompozytorki  Vlasty Traczyk.