Samorządowe Przedszkole nr 108

O przedszkolu

Przedszkole z tradycjami . Zostało założone w latach 60 - tych.  Nazwę  Przedszkola " Kraina czy " wybrały dzieci wspólnie z rodzicami.

Oprócz fachowej dobrej opieki ,dziecko znajdzie tu życzliwość , uśmiech i zrozumienie. Wspólne przeżywanie różnych uroczystości : Dzień Babci i Dziadka , Powitanie Wiosny, Dzień Rodziny ,Jasełka ,uroczyste zakończenia roku są na stałe wpisane w harmonogramie pracy. Udział w konkursach muzycznych , plastycznych , sportowych , wycieczki , wyjścia do teatru , muzeów dostarczają dzieciom wielu niezapomnianych doświadczeń i przeżyć , rozwijają nowe możliwości i talenty każdego dziecka.

Czynne w godz.6:30-17:00. Bardzo dobra lokalizacja , w pobliżu przystanek autobusowy, tramwajowy. W sąsiedztwie Szkoła Sportowa. Przedszkole posiada duży, bogaty w roślinność ogródek, który jest modernizowany i wyposażony w nowe atrakcyjne dla dzieci urządzenia do zabaw.
Prowadzimy projekt " Łąki kwietnej "- dzieci wysadzają ,  pielęgnują rośliny , mają możliwość obserwacji wzrostu i smakowania wyhodowanych przez siebie warzyw, ziół. Poprzez takie działania nabywają umiejętności i wiedzę o ekologii , zdrowym odżywianiu. Sale dostosowane są do zabaw  i zajęć dydaktycznych , sukcesywnie wzbogacane tak, aby dzieci czuły się tu dobrze i bezpiecznie.
Kadra przedszkola posiada wysokie kwalifikacje, realizuje programy własne, poprzez które wychowankowie mają możliwość twórczego rozwoju i radosnego przeżywania nowych doświadczeń.
Organizujemy  zajęcia i zabawy w kącikach teatralnym, muzycznym , badawczym, plastycznym. Dzieci biorą  udział  w zajęciach sportowych na hali Tauron Areny , warsztatach teatralnych w Ośrodku Kultury Cypriana Kamila Norwida oraz zajęciach  muzycznych, udzielania  pomocy przedmedycznej  (spotkania z ratownikami) , ekologicznych i innych. Dzieci naszej placówki są laureatami wielu konkursów.
W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 realizujemy projekty edukacyjne:
"Mamo, tato wolę wodę", ”W krainie tolerancji", ”Skąd się biorą produkty ekologiczne”  "Mini ścieżka sensoryczna" "Bohater Tygodnia".
Kontynuujemy  projekt - "Łąka kwietna". Projekt zakłada edukację ekologiczną dzieci poprzez założenie łąki kwietnej oraz budek dla ptaków  i owadów  -  tworzymy warunki sprzyjające kształtowaniu kompetencji kluczowych :
-samodzielności
-kreatywności
-przedsiębiorczości
Dzieci uczestniczą w zajęciach tanecznych, rytmicznych, gimnastycznych  j. angielskim- opłacanych przez Gminę Kraków.

W Przedszkolu zatrudniony jest psycholog i neurologopeda.

Wejście do naszego przedszkola :)

Ogródek z grządkami.
Statek ze zjeżdżalniami.
Plac z karuzelą.
Nowy, świeżutki, drewniany plac zabaw.
Część do wspinaczki z oponami.